Wielkie emocje, mnóstwo byłych gwiazd piłkarskich boisk i niebagatelna suma zebrana na charytatywny cel - to wszystko dzięki zorganizowanemu w sobotę XXIV Międzynarodowemu Halowemu Turniejowi Piłki Nożnej "Oldboy Bełchatów" 2012 z okazji Dnia Górnika.

Hajto, Krzynówek, Citko, Świerczewski, Majak, Michalski, Berensztajn czy Cecot - te nazwiska zna każdy wytrawny kibic piłki nożnej. To m.in. dzięki występom tych zawodników oraz ich nie mniej znanych kolegów udało się się zebrać ponad 18 tys. zł na rzecz Dzieci o Niepełnej Sprawności Ruchowej (koło w Bełchatowie).

Do zawodów zgłosiło się sześć naszpikowanych gwiazdami drużyn:

1. FK "ADAMS" Brześć
2. OLBOYS Radom
3. Widzew Łódź
4. FK "BOBRY" Mińsk
5. OLD STARS STASIAK
6. GKS Bełchatów

Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny OLDBOYS Radom, którzy w finale pokonali OLD STARS STASIAK 5:3. W meczu o 3. miejsce GKS Bełchatów przegrał z Widzewem Łódź 1:2. 5. miejsce zajął zespół z Mińska po wygranej 7:5 nad kolegami z Brześcia.

Królem strzelców turnieju został Piotr Świerczewski, który zdobył dziewięć bramek. MVP turnieju wybrano Roberta Rogalę z Oldboys Radom. Tadeusz Łukiewicz wrócił do Radomia z tytułem najlepszego bramkarza zawodów, natomiast najstarszym uczestnikiem turnieju był Arkadiusz Klimas z Old Stars Stasiak.

Zobacz zdjęcia tutaj
Fot. Ireneusz Staszczyk