Marko Šimić podpisał dziś kontrakt z PGE GKS Bełchatów. 24-letni chorwacki napastnik ma bronić barw "Brunatnych" do końca obecnego sezonu. Będzie występował z numerem "19" na koszulce.

Mierzący 187 cm zawodnik przebywał na testach od minionego wtorku. W tym czasie pokazał się z bardzo dobrej strony i dość szybko przekonał do siebie bełchatowian. W poniedziałek przeszedł profesjonalne testy medyczne w jednej z poznańskich klinik. Po nich zostały już tylko kwestie dopięcia warunków umowy.

- Kłopoty kadrowe zmusiły nas do zdecydowanego działania - powiedział dyrektor sportowy GKS "Bełchatów" SSA Kamil Kiereś. Testy Marko Simicia pod każdym względem wypadły pozytywnie. Bardzo się cieszę, że udało się dojść do porozumienia, jeśli chodzi o kontrakt indywidualny. Pozostały jeszcze kwestie proceduralne umożliwiające zawodnikowi grę w T-Mobile Ekstraklasie. Mam nadzieję, że Marko pokaże swój potencjał w występach ligowych i pomoże drużynie w tym trudnym okresie.

Urodzony w Zagrzebiu Šimić ostatnio występował z węgierskim Ferencváros Budapest a przez ostatnie pół roku był wolnym zawodnikiem. Wcześniej grajacy dobrze obiema nogami napastnik grał w klubach chorwackich, serbskich oraz w Rosji i na Łotwie.

To drugi wolny zawodnik zakontraktowany przez "Brunatnych" w rundzie jesiennej. Wcześniej do zespołu dołączył pomocnik Łukasz Madej.